Aktuálně z Beachklubu Ládví


V roce 2018 se drží unikátní statistika - halové šampionáty v beachvolejbale vyhrávají nasazené turnajové jedničky! Po Martině Bonnerové se Šárkou Nakládalovou a Jindrovi Weissovi s Martinem Tichým, kteří ovládli halová mistrovství České republiky dospělých, se obhájení výchozího postavení povedlo i Tereze Kotlasové a Daniele Resové a Martinovi Melmukovi s Kubou Gálou! Oba páry navíc obhájily titul z roku 2017!

Bez porážky, bez ztráty setu a jednoznačně suverénně - tak vypadala cesta Terezy Kotlasové a Daniely Resové turnajem. Dvojice, která před měsícem skončila 4. na Halovém mistrovství České republiky žen, byla v turnaji jasným favoritem a svůj úkol splnila. Tereza s Danielou vstupovaly do každého utkání koncentrovaně, díky tomu nedovolily svým soupeřkám v prvních setech zisk více jak 12 bodů! Tento rozdíl přišel až ve finálovém utkání, které domácí dvojice Kotlasová/Resová odehrála proti Miroslavě Dunárové a Veronice Šikralové, do turnaje nasazenému páru číslo 3. Až do finále neporažené Mirka s Veronikou podlehly 12:21 a 9:21 a staly se vicemistryněmi České republiky do 22 let. 

Souboj o třetí místo byl na rozdíl od finále doslova nervydrásající a vyrovnaný. Ze zisku bronzové medaile se po výsledku 17:21, 21:17 a 15:13 radovaly kvalifikantky Kristýna Pavlovská a Tereza Helanová, které na turnaji podlehly jen medilovým párům. Na 4. místě skončila Tereza Baláková s Annou Šotkovskou. Druhý nasazený pár si turnaj zkomplikoval už ve svém úvodním zápase, kdy podlehl domácí dvojici Kužílková/Novotná a musel si cestu do semifinále "čistit" přes opravného pavouka, což mohlo holky stát rozhodující síly v koncovkách medilových zápasů.

Mužské finále rozhodl až zkrácený set, o vyrovnaný průběh proti obhájcům a favoritům se starali, pro volejbalové "fajnšmekry" nepřekvapivě, Jan Velich a Marek Šulc, kteří vyhráli stejnou kategorii v létě v Chodově. Nasazené turnajové desítky vyhrály první set 21:16, pak už byl ale zápas spíše v režii Kuby Gály a Martina Melmuky. První set finálového utkání byla jediná ztráta v turnaji pro Kubu a Martina, finále skončilo po setech 16:21, 21:16 a 15:12. Honza s Markem neměli cestu turnajem snadnou, po porážce s Danielem Sedlákem a Davidem Pavlovským museli projít opravnou fází turnaje, aby mohli uvažovat o medaili.

Souboj o bronz byl "bratrovražedným" soubojem a reprízou 4. kola turnaje mezi Patrikem Maňasem s Jirkou Sedlákem a Danielem Sedlákem s Davidem Pavlovským. První utkání vyhrála mladší, první jmenovaná dvojice, po skončení turnaje mohli Patrik s Jirkou zapsat v tomto souboji dvojic brněnského Sokola skóre 2:0. Stejným poměrem skončil i duel o medaili, dvakrát 21:18 vyhráli Jirka s Patrikem, čímž mimochodem obhájili loňské umístění a potvrdili roli juniorských favoritů.

Již příští týden nás čeká pokračování "seriálu" halových šampionátů, v Praze na Pankráci budou mimo jiné k vidění třeba Martin Melmuka, juniorské jedničky Patrika Maňase s Jirkou Sedlákem i Miroslavu Dunárovou s Veronikou Šikralovou nebo Terku Helanovou, tedy šest medailistů právě skončeného Halového mistrovství České republiky v beachvolejbalu do 22 let v roce 2018!

Akci finačně podpořilo hlavní město Praha

Autor: Petr Sixta, Český volejbalový svaz, foto: Beachklub Ládví

hlavni mesto praha

rsz img 0378

rsz img 0362

Novinky