Beachvolejbal na Vltavě odstartoval turnaj světové série Prague Beach Open

Turisté na Karlově mostě na chvíli zbystřili a místo na Pražský hrad namířili své fotoaparáty na řeku. Jejich pozornost totiž získal beachvolejbalový míč, 85 tun písku a čeští reprezentanti Ondřej Perušič, David Schweiner, Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová.  Exhibice českých olympioniků na plovoucím kurtu na Vltavě odstartovala turnaj světové série v plážovém volejbalu v pražském Beachklubu Ládví.

„Zahrát si pod Karlovým mostem je kuriozitam, která se nepoštěstí každému. Jestli se nepletu, tak před námi tu hrál akorát Roger Federer s Tomášem Berdychem a to není špatná společnost“, usmívá se Bára Hermannová a dodává: „Kdyby bylo tepleji, tak si pro míče do Vltavy sami skočíme. A nejspíš bychom získali ještě více diváků koukajících z mostu, kteří doufám, přijdou o víkendu na Ládví.“ Ondřej Perušič tradičně s mírnou dávkou ironie utkání na plovoucím kurt KayakBeachBaru komentuje: „Kombinace silného větru a přesnosti našich smečí byla celkem náročná na spotřebu balónů. Chvilku hrozilo, že o víkendu na Ládví nebudeme mít čím hrát. Naštěstí místní převozník místo čekání na nepřicházející čínské turisty, vzal brigádu a podával všechny balóny plující směrem do Drážďan. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem ochráncům přírody za trpělivost a ubezpečit je, že při natáčení nedošlo k žádné újmě na místní fauně (rackové a kapři), což se vzhledem ke kvalitě předvedené hry jeví jako malý zázrak.“

Světový beachvolejbal se vrací po 6 letech do Prahy. Dneska začíná v pražském Beachklubu Ládví turnaj světové série Prague Beach Open.  Vstupné je zdarma a diváci se můžou těšit na 102 nejlepších hráček a hráčů ze 4 kontinentů a 21 zemí. V turnaji se objeví 11 českých týmů včetně nasazených jedniček a hlavních favoritů turnaje Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. „Na mezinárodním turnaji v Praze jsme ještě nestartovali, takže se moc těšíme a myslíme určitě hodně vysoko. A také se těšíme na diváky, na olympiádě totiž panovala hodně tichá atmosféra.“ zve diváky na turnaj v Praze Ondřej Perušič.

Kromě českých jedniček mají místo v hlavní fázi turnaje vyhrazené mladé juniorské dvojice František Knobloch s Lukášem Kittelem, Matyáš Džavoronok s Kryštofem Janem Olivou a Jakub Šépka s Tomášem Semerádem. „Naším cílem je zopakovat příběh Ondry a Davida. Ti, právě díky bodům ze čtyřhvězdy v Ostravě, mohli nastartovat svojí cestu světovou túrou, která se zastavila až v Tokiu.“ vysvětluje člen výboru volejbalového svazu Vít Mařík.

Tajemno bylo kolem složení ženských dvojic. Na nedávném mistrovství Evropy totiž došlo k naprostému promíchání spoluhráček. Kvůli nemoci Markéty Nausch Slukové a Míši Kubíčkové bojovala po boku Báry Hermannové Marie-Sára Štochlová a spolu s Míšou Kvapilovou naopak Martina Williams. V Praze na Ládví ale nastoupí týmy v tradičním složení.

Vícemistryně Evropy Míša Kvapilová s Mišou Kubíčkovou a vítězky nedávného turnaje světové série ve Slovinsku Maria-Sára Štochlová s Martinou Williams.

Do hry tak nezasáhne pouze Markéta Nausch Sluková, která se stále dává do pořádku po onemocnění Covid 19. „Místo Markéty budu hrát s mladou a nadějnou reprezentantkou Danielou Resovou. Od Danči očekávám nasazení a bojovnost. Umístění v turnaji si ale netroufám odhadnout,“ představuje překvapivou spoluhráčku dvojnásobná olympionička Barbora Hermannová.

„Turnaj s celkovou dotací 40.000 Euro patří po mistrovství Evropy a 4-hvězdičkových turnajích v Ostravě, Gstaadu mezi 4 největší turnaje v Evropě v letošním roce,“ vyzdvihuje předseda Českého volejbalového svazu.

Vstupné na turnaj je zdarma. Pro vstup do areálu je však nutné doložit pořadatelské službě (ideálně aplikací Tečka):

  • negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
  • prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.