Beachvolejbalovou sezónu zakončí mistrovství České republiky v pražském Beachklubu Ládví Olympionik David Schweiner se vrací ke spoluhráči Ondrovi Perušičovi.

Závěrečný turnaj letošní české beachvolejbalové sezóny bude opět po 2 letech hostit pražský Beachklub Ládví. Diváci se mohou těšit na nejlepší české hráče. Favoriti na zlato budou olympionici Ondřej Perušič, David Schweiner a Barbora Hermannová se spoluhráčkou Marii Sáru Štochlovou.  

Nejlepší český beachvolejbal se po jednoleté pauze vrací opět do pražského Beachklubu Ládví. První zářijový víkend (1. – 3.9.2023) nabídne skvělou beachvolejbalovou podívanou v podobě domácího šampionátu. Na Ládví se sejde 16 nejlepších českých párů v mužské a ženské kategorii v čele s olympioniky Ondřejem Perušičem, Davidem Schweinerem, Barborou Hermannovou a Marií Sárou Štochlovou. O zlato s nimi budou bojovat čeští reprezentanti Šépka, Semerád, Trousil nebo Dunárová s Resovou, kteří mají za sebou úspěšný start na nedávném mistrovství Evropy ve Vídni. Jedinou favorizovanou hráčkou, která se nakonec nezúčastní je Helena Havelková, která před turnajem skončila s beachvolejbalem a vrátila se do šestkové reprezentace.

Jednou z hlavních otazníků před turnajem bylo, s kým bude hrát favorit turnaje David Schweiner. Na uplynulém Mistrovství Evropy ve Vídni, musel totiž kvůli zranění nahradit Ondřeje Perušiče odchovanec Beachklubu Ládví Tadeáš Trousil. Nově složená dvojice hrála skvěle a po postupu ze skupiny je zastavili ve druhém kole play off až budoucí vítězové Åhman/Hellvig ze Švédska. Pro mistrovství České republiky se ale David Schweiner vrací ke svému tradičnímu spoluhráči Ondřejovi Perušičovi a dodává: MČR budu hrát s Perunem. Měl by být po zranění už zpět a po turnaji Elite v Hamburku nás bude čekat právě turnaj na pražském Ládví. Na každý domácí se turnaj se těšíme. Dobrou zprávou je, že se rok od roku konkurence zvyšuje. O dobré soupeře nouze nebude. Klíčová bude ale naše hra na ztrátě. O fungování naší obrany nemám pochyb.“

V ženské kategorii hájily české barvy ve Vídni Barbora Hermannová / Marie Sára Štochlová a Miroslava Dunárová s Danielou Resovou. Dvojice Hermannová / Štochlová bohužel ve třech setech nestačila v prvním kole play-off na litevský pár Paulikiene/Raupelyte a jejich cesta turnajem skončila na děleném 17. místě. Na turnaj se moc těšíme. Myslím, že spolu favoritky turnaje bude určitě pár Dunárová/Resová, kterým se podařilo na Evropě ve Vídni uhrát top 10 výsledek, ale třeba i Svozilová/Neuschaferová, nové vícemistryně Evropy do 22let, říká k turnaji Marie Sára Štochlová a dodává  myslím, že můžu mluvit za obě, když řeknu, že bychom letos rády společně získaly mistrovský titul“. Miroslava Dunárová s Danielou Resovou se na Mistrovství Evropy umístily na děleném 9. místě a svoje ambice pro nadcházející MČR hodnotí takto: „Určitě pomýšlíme na medaile. Doposud se nám s Miru každý rok povedlo uhrát bronz, ale rády bychom to letos prolomily a dostaly se do finále. Favoritky jsou jednoznačně Máří s Bárou a bylo by hezké si proti nim zahrát finále.

Poslední turnaj letošní české národní tour začne v pátek před polednem a bude probíhat až do nedělního odpoledne, kdy jsou na programu finálové zápasy obou kategorií. Vstupné je i v letošním roce zdarma a pro děti bude připraven doprovodný program včetně ukázkových tréninků beachvolejbalu. Všechna utkání budou živě přenášena zdarma na platformě volej.tv, nedělní finálová utkání pak na Nova Sport 2. Partneři akce jsou skupina ČEZ, Tisport, Uniqa, Gala, Sam 73, Mattoni, Algida, MČ Praha 8, Praha, Odysseus.cz.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.