Judo

Vítejte všichni příznivci juda. Náš nový JUDO KLUB LÁDVÍ se nachází v krásném zázemí Beachklubu Ládví. Můžeme se pochlubit kvalitním trenérským vedením – zakladatelem oddílu je Jaromír Ježek, trojnásobný účastník olympijských her a medailista z mistrovství Evropy. Dalšími trenéry jsou Michal Horák, úspěšného reprezentant a sparing partner dvojnásobného olympijského vítěze Lukáše Krpálka, a Matyáš Kalous, reprezentant do 23 let a student oboru trenér juda na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Tréninkové jednotky

Tréninky probíhají každé pondělí, středu a pátek v nové tělocvičně Beachklubu Ládví. Jsou určené pro děti od 5 do 15 let.

PO a ST
15-16 hodin 5-7 let,
16-17 hodin pokročilí;
 
14-15 hodin 5-7 let,
15-16 hodin pokročilí. 
 
Cena na pololetí:
1x týdně 2400,-Kč;
2x týdně 4100,-Kč;
3x týdně 6000,-Kč 

Kontakt

Email: judoladvi@gmail.com

Jaromír Ježek: 724 955 357

Michal Horák: 603 532 143

Matyáš Kalous: 702 163 499

Historie juda

Zakladatelem Juda jako sportovního odvětví byl profesor Jigoro Kano (1860-1938) (vyslov „džigoro kano“). Narodil se v roce 1860 nedaleko Kobé. V roce 1871 se s rodiči přestěhoval do Tokia. Motivem ke studiu Jiu-Jitsu byl pro tohoto subtilního studenta fakt, že musel snášet mnohé křivdy a ústrky od silnějších spolužáků, a tak se začal zajímat o staré bojové umění. Poznatky, které Jigoro Kano shromáždil studiem starých materiálů, ale i při své praxi Jiu-Jitsu utřídil, přizpůsobil tehdejším poznatkům tělovýchovného procesu a vytvořil vlastní systém, který nazval KODOKAN-JUDO. Názvem chtěl odlišit nový systém od tehdejšího neoblíbeného Jiu-Jitsu. Stanovil i etiku chování v Doju, ke spolužákům a učiteli, jež zaručovala radostné ovzduší při výcviku a zajišťovala i nutnou bezpečnost při tréninku. Judo brzy získalo oblibu. Činnost Kodokanu byla zahájena – od tohoto data se počítá vznik juda – v roce 1882, kdy měl Jigoro Kano prvních 9 žáků. Později se Judo spolu s Kendo dostalo do osnov výuky na základních a středních školách. Jigoro Kano se stal v Japonsku významnou osobností, neboť kromě funkce ministra školství byl členem japonského olympijského výboru a prezidentem japonského svazu judo. Do Evropy se Judo dostalo v roce 1931, kdy Japonci poprvé v Londýně ukázali umění tohoto sportu.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.