Mistry republiky v plážovém volejbalu jsou Perušič se Schweinerem a Hermannová se Štochlovou

Mistrovství České republiky podle očekávání vyhrály nasazené jedničky Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem v mužích a Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou. Oba týmy vyhrály finále jasně 2:0 na sety.  Překvapením turnaje je druhé místo dvojice Václav Kurka s Kryštofem Olivou.
 
Nejlepší český beachvolejbal se po dvou letech vrátil do Prahy. Třídenní turnaj vyvrcholil nedělními zápasy nejlepších čtyř týmů. V prvním ženském semifinále vyhrály nasazené dvojky Markéta Sluková a Karin Žolnerčíková nad dvojicí Markéta Svozilová a Kylie Neuschaeferová 2:0 na sety. V druhém ženském semifinále potvrdily postavení jedniček Bára Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, které porazily 2:0 mladé sestry Pavelkovy.
 
Díky systému turnaje na dvě porážky se v prvním mužském semifinále zopakoval souboj nasazených trojek Václav Berčík a Matyáš Džavoronok proti dvojici Kryštof Oliva a Václav Kurka. Mladé pušky Oliva s Kurkou dotáhly svoji překvapivou jízdu turnajem a po dvou vyrovnaných setech postoupily do finále. Druhé semifinále svedlo dva nejvýše nasazené týmy. Favoriti Ondřej Perušič a David Schweiner potvrdili svoje postavení a porazili dvojici Jakub Šépka a Tomáš Semerád 2:0.
 
V ženském zápase o třetí místo se potkaly dvě nadějné dvojice českého beachvolejbalu. Bronzovou medaili nakonec získaly Svozilová s Neuschaferovou, které porazily sestry Pavelkovy 2:0 na sety. Nejvyrovnanějším zápasem neděle bylo utkání o třetí místo v mužích. Šépka a Semerád udolali v tiebreaku Berčíka s Džavonorokem a získali republikový bronz.
  
Finále pak bylo poměrně jasnou záležitostí. Před naplněnými tribunami vyhráli Perušič se Schweinerem 2:0 nad Kurkou s Olivou. Oba týmy reprezentují Beachklub Strahov. Stejným výsledkem skončilo i ženské finále, které opanovaly Hermannová se Štochlovou proti Nausch Slukové s Žolnerčíkovou.
 
Olympionik David Schweiner hodnotí mistrovství: „Turnaj vyšel skvěle. Nádherné počasí, skvělá atmosféra a plné tribuny v Beachklubu Ládví bylo skvělým zakončením české beachvolejbalové sezóny. Pro nás ale práce ještě nekončí. Jsme v plném tréninku na říjnové mistrovství světa.“
 
Překvapení turnaje Václav Kurka s nadšením hodnotí stříbrné medaile: „Stříbro je skvělé. Tohle kdyby mi někdo řekl před turnajem, tak mu neuvěřím.“
 
Marie-Sára Štochlová je spokojená s předvedenou hrou: „Jsme rády, že jsme ukázaly na kurtu to, co máme natrénováno.“
 
Partneři akce jsou skupina ČEZ, Tisport, Uniqa, Gala, Sam 73, Mattoni, Algida, MČ Praha 8, Praha, Odysseus.cz.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.