Ohlédnutí za šestým kolem Beachligy

Ohlédnutí za šestým kolem Beachligy

O víkendu 9. a 10. března se naši svěřenci opět zúčastnili turnaje Pražská Beachliga. Odehrálo se celkem 6 kategorií. Dalších šest turnajů se hrálo o dalším víkendu.

V sobotu hrály kategorie U10, U16 ženy a DOSPĚLÍ muži. Kategorii U10 hostil areál BVA Domyno. V barvách Beachklubu Ládví se na kurt postavilo hned 11 dvojic. Jako v minulém kole i tentokrát to zacinkalo. Druhou příčku vybojovala mixová dvojice Jan Markvart a Růžená Procházková. O třetí místo se pak postaraly holky Barbora Slaměníková a Terezie Krajčíková. Kategorie U16 ženy byla opět rozdělena do tří lig. V první lize nás reprezentovaly tři dvojice. Nejúspěšnější z nich byly Eliška Žambochová a Nikola Brožová, jež obsadily třetí příčku. V druhé lize to zacinkalo hned dvakrát. Mariana Tomasová s Kristýnou Průšovou vyhrály finálový zápas a umístily na prvním místě, Tereza Skládalová a Anikó Škrétová braly druhou příčku. Ve třetí lize Beachklub Ládví nereprezentovala ani jedna dvojice. V kategorii DOSPĚLÍ muži, jež se hrála u nás na Ládví, nastoupily na domácí půdě ve druhé lize hned dva týmy. Václav Kurka a Davide Pellegrino brali druhou příčku a kluci Karel Šedivý a Ondřej Piekarz obsadili 3. místo.

Následující den na naše svěřence čekaly další turnaje, konkrétně U12, U16 muži a DOSPĚLÍ ženy. V kategorii U12 hájilo barvy Beachklubu Ládví hned 11 dvojic. Hrálo se na dvě ligy. V první lize jsme zaznamenali vítězství Adély Petříkové, která hrála s Alexem Mrázem z Beachklubu Pankrác. O třetí místo se postaraly holky Nicole Krutilová a Adéla Štorková. Dařilo se nám i v druhé lize. Dvojice Adéla Koubová a Adéla Herbstová vybojovala krásné druhé místo. V kategorii U16 muži jsme bohužel tentokrát neměli žádné naše svěřence. Kategorie DOSPĚLÍ ženy byla pro velký zájem rozdělena do dvou lig. V druhé lize za nás nastoupilo pět párů. Bohužel se holkám nepodařilo vybojovat medailové příčky, i když těsně. Budeme tedy věřit v úspěchy v sedmém kole!

 

O víkendu 16. – 17. 3. se hrála druhá část šestého kola Pražské Beachligy. V sobotu na nás čekaly kategorie U14 Ženy, U18 Ženy a U20 Muži.

Kategorii U14 Ženy hostil náš areál Beachklub Ládví a svěřenkyně výkonnostního týmu si na domácí půdě vedly opravdu dobře. V první lize se dvojice Aneta Nesměráková a Eliška Žambochová u

místila na krásném třetím místě. V areálu PBT Střešovice se naše svěřenkyně zúčastnily kategorie U18 Ženy. Zde jsme zaznamenali v první lize úspěch Michaely Bendové s Marií Mlejneckou, které celý turnaj vyhrály. Ve druhé lize, jež se hrála odpoledne, se holky Simona Molčanyiová s Amélií Olivovou umístily na třetí příčce. Kategorie U20 Muži se hrála v Beachclubu Strahov. Zde nás reprezentovaly dvě dvojice. Konkurence však byla velká, a proto medaile na krku nezacinkaly.

Další den v neděli na nás čekaly další tři turnaje. Kategorii U14 Muži hostil Beachklub Pankráci. Naší nejlepší dvojici – Lukáši Svobodovi a Františku Mlejneckému jen těsně unikla medailová pozice a skončili na čtvrtém místě.Kategorii U18 Muži hostil areál BVA Domyno. Zde jsme však neměli žádné zástupce.Nejúspěšnější jsme však byli v areálu TJ ABC Braník, kde se hrála kategorie U20 Ženy. Holky Michaela Kaňová a Eliška Soejonová obsadily krásnou druhou příčku. Třetí příčka pak patřila Michaele Maglenové a Anně Staré.

Všem našim reprezentantům gratulujeme ke krásným umístěním a těšíme se na další turnaje.