Ohlédnutí za šestým kolem Beachligy (první víkend)

Ohlédnutí za šestým kolem Beachligy (první víkend)

O víkendu 9. a 10. března se naši svěřenci opět zúčastnili turnaje Pražská Beachliga. Odehrálo se celkem 6 kategorií. Dalších šest turnajů nás čeká o příštím víkendu.

V sobotu hrály kategorie U10, U16 ženy a DOSPĚLÍ muži. Kategorii U10 hostil areál BVA Domyno. V barvách Beachklubu Ládví se na kurt postavilo hned 11 dvojic. Jako v minulém kole i tentokrát to zacinkalo. Druhou příčku vybojovala mixová dvojice Jan Markvart a Růžená Procházková. O třetí místo se pak postaraly holky Barbora Slaměníková a Terezie Krajčíková. Kategorie U16 ženy byla opět rozdělena do tří lig. V první lize nás reprezentovaly tři dvojice. Nejúspěšnější z nich byly Eliška Žambochová a Nikola Brožová, jež obsadily třetí příčku. V druhé lize to zacinkalo hned dvakrát. Mariana Tomasová s Kristýnou Průšovou vyhrály finálový zápas a umístily na prvním místě, Tereza Skládalová a Anikó Škrétová braly druhou příčku. Ve třetí lize Beachklub Ládví nereprezentovala ani jedna dvojice. V kategorii DOSPĚLÍ muži, jež se hrála u nás na Ládví, nastoupily na domácí půdě ve druhé lize hned dva týmy. Václav Kurka a Davide Pellegrino brali druhou příčku a kluci Karel Šedivý a Ondřej Piekarz obsadili 3. místo.

Následující den na naše svěřence čekaly další turnaje, konkrétně U12, U16 muži a DOSPĚLÍ ženy. V kategorii U12 hájilo barvy Beachklubu Ládví hned 11 dvojic. Hrálo se na dvě ligy. V první lize jsme zaznamenali vítězství Adély Petříkové, která hrála s Alexem Mrázem z Beachklubu Pankrác. O třetí místo se postaraly holky Nicole Krutilová a Adéla Štorková. Dařilo se nám i v druhé lize. Dvojice Adéla Koubová a Adéla Herbstová vybojovala krásné druhé místo. V kategorii U16 muži jsme bohužel tentokrát neměli žádné naše svěřence. Kategorie DOSPĚLÍ ženy byla pro velký zájem rozdělena do dvou lig. V druhé lize za nás nastoupilo pět párů. Bohužel se holkám nepodařilo vybojovat medailové příčky, i když těsně. Budeme tedy věřit v úspěchy v sedmém kole!

Všem našim reprezentantům gratulujeme ke krásným umístěním a těšíme se již příští týden na další turnaje.