Úspěch Beachklubu Ládví na kvalifikacích na Letní olympiádu mládeže

Úspěch Beachklubu Ládví na kvalifikacích na Letní olympiádu mládeže

V sobotu 2.3.2019 se odehrály pražské kvalifikace na Letní olympijské hry mládeže, která letos proběhne v libereckém kraji. Za Beachklub Ládví se úspěšně kvalifikovali Adéla Míková s Klárou Selicharovou, a Václav Kůrka se svým spoluhráčem Ondřejem Pohlem.

Kvalifikace se odehrávala najednou ve dvou pražských klubech. Kategorie dívek se hrála v Záběhlicích na Hamru a kategorie chlapců v Beachklubu Ládví. V obou kategoriích se hrálo o jedno postupové místo, kdy si vítěz zajistil účast na celorepublikové Letní olympiádě mládeže v libereckém kraji. Vítěz celorepublikové olympiády se pak může účastnit celosvětové Youth Olympic Games, která proběhne v roce 2022 v Dakaru.

V dívčí kvalifikaci se představily hned čtyři dvojice Beachklubu Ládví. Největšími favoritkami turnaje byly však Adéla Míková s Klárou Selicharovou, které v současné době vedou v celkovém žebříčku Beachligy kategorie do 18 let. Ty ve finále porazily pár domácího Hamru Elišku Kadeřábkovou s Natálií Parisovou. Jen o kousek uniklo finále druhé dvojici Beachklubu Ládví Marianě Tomasové s Kristýnou Průšovou, které prohrály semifinále v tie-breaku 14:16.

V mužské kvalifikaci byl jediným zástupcem Beachklubu Ládví Václav Kůrka, který se loni umístil druhý na Mistrovství střední Evropy kategorie U16 (MEVZA), se svým spoluhráčem Ondřejem Pohlem, který vede žebříček kadetské kategorie. Ve finále porazily Kryštofa Olivu a Matěje Pražana z Beachklubu Strahov.

Na další představení našich týmů se můžete těšit už 19. – 21. dubna, kdy se všichni představí na Halovém mistrovství České republiky kategorie U18, které bude hostit Beachklub Ládví. Vstupné je zdarma a všichni jste srdečně zvání.

Kvalifikační turnaj finančně podpořil Pražský volejbalový svaz.