Perušič se Schweinerem ovládli Beach Prague Open

Čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem potvrdili roli favoritů pražského turnaje světové série. Ve finále porazili Němce Bergmanna s Harmsem ve třech setech a získali svůj druhý titul na okruhu World Tour. Mezi ženami kralovaly Brazilky.

V Beachklubu Ládví bylo na nedělní semifinálové a finálové zápasy výrazně chladněji než v předchozích dnech, fanoušky ani nepřízeň počasí neodradila. Tribuny zaplnili do posledního místa a vytvořili bouřlivou atmosféru, která českým hráčům pomohla k zisku nejcennějšího kovu. „Hnali nás dopředu. Domácí turnaje jsou pro nás něco neskutečného právě díky tak skvělým divákům, za což jim děkujeme,“ pochvaloval si už po vydařeném semifinále dvoumetrový Schweiner.

České jedničky Perušič se Schweinerem zvládli cestu do finále s přehledem – švédské duo Åhmana a Hellviga porazili 21:16 a 21:13. Z nevyzpytatelných mladých soupeřů měli před utkáním respekt, soustředili se na podání, soupeřům nedovolili jejich typické zákeřné kombinace a zaslouženě postoupili.

Zápas o zlato byl vyrovnaný až do konce, oba týmy podaly skvělý výkon. Češi vyhráli první set 21:17, ten druhý stejným poměrem získali Němci Bergmann a Harms. Perušič se Schweinerem si v tie-breaku vypracovali náskok a za stavu 14:9 proměnili hned první mečbol. „Máme rádi napínavá utkání, ale náš trenér moc ne,“ smáli se vítězové bezprostředně po zisku titulu.

Švédové se ze semifinálové porážky dokázali oklepat. Napínavou severskou bitvu o bronz s dánskou dvojicí Abell, Brinck vyhráli v tie-breaku poměrem 21:17, 19:21 a 15:8.

Ženskou část turnaje opanovaly Brazilky Thamela a Elize Maia, které měly celý zápas navrch a nad švýcarským párem Esmée Böbner a Zoé Vergé-Dépré zvítězily poměrem 21:18 a 21:16. Titul pro jihoamerickou dvojici byl o to cennější, že Thamela zde odehrála svůj první turnaj světové série v kariéře, Elize Maia zase na pražské Štvanici před šesti lety získala svoji první medaili z World Tour. Třetí se po výhře nad Ukrajinkami umístily další Brazilky – Andressa a Vitoria.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.