Příběh tří králů

Na Tři krále o krok dále. Jedna z legend praví, že Kašpar, Melichar a Baltazar, tři králové z Východu, poznali podle hvězd, že se má narodit nový a velmi mocný král.

Mudrci, jak se jim říkalo, se mu chtěli poklonit, a proto se vydali na dalekou cestu. Jako dary vezli největší drahocennosti té doby. Zlato, kadidlo a myrhu. Nová hvězda na nebi je vedla nejdříve do Jeruzaléma a potom k městu Betlému, i ten ale nechali za sebou. Nakonec našli narozeného Ježíše s Josefem a Marií v polích za městem v obyčejné stáji. Tam se mu klaněli a předali ty vzácné dary.

No, příběh je to téměř pohádkový a tradice tříkrálové přetrvávají dodnes. Podle jedné právě tímto dnem končí Vánoce a tak se odstrojuje stromeček.

Otázka:

Co znamenají písmenka K,M a B, které píšeme po vánocích na dveře?

Odpověď:

Podle tradice se jedná o začáteční písmena jmen 3 králů. Ve skutečnosti však písmena K, M a B neznamenají zkratky jmen, ani klíče, mobil a brýle, ale znamenají latinskou větu Kristus ať žehná tomuto domu.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.