Příběh o Ježíškovi

Podle dávného biblického příběhu, se Ježíšek narodil ve městě Betlémě. Právě do tohoto města se vydali jeho rodiče Marie a Josef poté, co římský císař vyhlásil sčítání lidí a majetku, kvůli vybírání daní. Aby sčítání proběhlo hladce, musel se každý hlásit ve městě, ze kterého pocházel. Ve městě Betlémě však té noci nebyl jediný volný nocleh, a tak se Marie a Josef na noc uchýlili v salaši nedaleko městských bran. Právě zde také Marie v noci porodila svého syna Ježíše. Namísto do kolébky ho po narození umístila do jesliček, které byly do té doby určeny pouze ke krmení dobytka. Jako první se o narození Ježíška dozvěděli pastýři, kterým se zjevil anděl a zvěstoval, že se právě narodil spasitel. Pastýři se tedy ihned vydali na cestu, aby se svému novému králi poklonili. Z východu i s cennými dary přišli do Betléma 3 mudrcové, kterým cestu ukazovala zářící hvězda. Tito mudrcové neboli také Tři králové přinesli Ježíškovi myrhu, kadidlo a zlato. O narození krále se však dozvěděl také král Herodes Veliký, který se o svůj trůn nehodlal dělit, a tak nechal zavraždit všechny chlapce narozené v Betlémě. Josefovi a Marii se naštěstí podařilo včas utéct do Egypta, ze kterého se vrátili až po Herodově smrti.

Otázka:

Proč ježíšek nosí dárky?

Odpověď pro děti:

Když se Ježíšek narodil, přinesli mu tři králové dárky. Ježíšek už dnes nepotřebuje hmotné dárky, ani dvě kůžičky na zahřátí prochladlých nožiček, ani autíčka, vláčky nebo tablet. A tak v den svých narozenin naopak nosí dárky nám. 

Odpověď pro rodiče:

Ježíšek začal nosit dárky v 16. století. Dříve měl vánoční nadílku na starosti svatý Mikuláš, který ji roznášel už 6. prosince. Tradice obdarovávání o Štědrém dnu, tedy 24. prosince, úzce souvisí s reformací církve právě v 16. století. Poprvé se tento zvyk objevil na území Německa. Tehdy svatého Mikuláše nahradil Christkind, tedy Ježíšek. „Zavedením“ Ježíška coby nositele dárků chtěli němečtí protestanté snížit oblibu svatého Mikuláše. Protestanté se totiž stavěli proti uctívání svatých, jako tomu bylo v římskokatolické církvi. V Česku máme štěstí, u nás bylo rozložení katolíků a protestantů vyrovnané a proto jsme si uchovali obě tradice.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.