Příběh Sv. Mikuláše

Děti se těší na baliček dobrot a zároveň mají strach, jestli je Mikulášův společník čert nevezme s sebou do pekla. Jenže Mikuláš není fiktivní postava s falešnými vousy a zlatou berlou v ruce. Proč vlastně slavíme svátek svatého Mikuláše?

Mikuláš, čert a anděl chodí každý rok 5. prosince – v předvečer svého svátku (6. prosince), aby dětem rozdali sladkosti a drobné dárky. Ne náhodou, souvisí to s legendou, která se k sv. Mikulášovi váže. Obdaroval tři dcery zadluženého otce, kterým hrozilo, že se z nich stanou prostitutky. Když se o tom sv. Mikuláš dozvěděl, po tři noci jim otevřeným oknem vhazoval do ložnice peníze a tak je zachránil.

O svatém Mikuláši dnes víme to, že se narodil v řeckém Patrasu kolem roku 270 v bohaté rodině, ale majetek rozdal chudým. Zhruba o třicet let později se stal biskupem v turecké Myře. V dobách vlády císaře Diokleciána, kdy byli v celé Římské říši pronásledováni křesťané, byl i sv. Mikuláš uvězněn a poslán do vyhnanství. Na svobodu se dostal až roku 313, kdy císař Konstantin povolil křesťanství a Mikuláš se opět dostal na biskupský stolec.

Otázka:

Víte, proč Mikuláš chodí o den dříve než slavíme jeho svátek?

Odpověď:

Je to odvozeno od skutečnosti, že pro naše předky až do 16. století byl počátkem dne západ slunce dne předchozího. Proto se mikulášská obchůzka a nadílka koná již 5.12., i když svátek sv. Mikuláše připadá až na 6.12.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.