Vánoční koledy

Prapředkem koledování byl zvyk pozdravit každý dům na počátku nového roku.Koledníci většinou přestrojeni za maškary, obcházeli domy a zpívali koledy. Za své pěvecké vystoupení byli odměňováni dárky. Na koledu se chodilo od Štědrého dne a až do Tří králů, nejčastěji však na Štědrý den, svátek Štěpána a na Nový rok 

Středověké církvi se však nelíbila alotria, která prováděli rozdovádění koledníci, ani maskování za zvířata či přestrojování mužů za ženy a naopak, a proto zakázala lidové kolední obchůzky. Lidové koledování tak nahradila koledními obchůzkami kněží a tak ve 14. století vystřídaly lidové koledy církevní vánoční písně o Kristově narození.

Úkol:

Zazpívejte si po cestě alespoň jednu vánoční koledu.

Nápověda:

 1. My tři králové jdeme k vám,
  štěstí, zdraví, vinšujem vám.

  2. Štěstí, zdraví, dlouhá léta,
  my jsme k vám přisli z daleka.

  3. Z daleka je cesta naše,
  do Betléma mysl naše.

  4. Co ty, černej, stojíš vzadu,
  vystrkuješ na nás bradu.

  5. A já černej vystupuju,
  a Nový rok vám vinšuju.

  6. A my taky vystupujem
  a Nový rok vám vinšujem.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.