Velký úspěch šéftrenéra mládeže v Českém poháru mužů

V Beachklubu Ládví proběhl o víkendu 10. – 12. května turnaj Českého poháru v plážovém volejbalu. Při neúčasti mistrů světa Perušičem se Schweinerem si vítězství odnesli šestkoví reprezentanti Jan Hadrava s Donovanem Džavonorokem, kteří ve finále porazili domácí dvojici Martin Václavík a Dominik Samec. Ženské finále 2 reprezentačních dvojic z projektu Los Angeles 2028 pro sebe po boji rozhodly Kylie Neuschaeferová s Markétou Svozilovou, které v tiebreaku porazily Magdalenu Černou a Andreou Lorenzovou.

Překvapení turnaje, domácí dvojice Martin Václavík s Dominikem Samcem prošli bez jediné porážky až do finále, kde jim vystavila stopku reprezentační dvojice Jan Hadrava, Donovon Džavonorok, kteří zvítězili 2:0 na sety. Třetí místo urvali v tiebreaku Martin Melmuka s Martinem Piherou, kteří porazili 2:1 na sety Jindru Zavadila s Jiřím Mikulenkou.

Souboj reprezentačních týmů ve finále žen vyhrály Kylie Neuschaeferová s Markétou Svozilovou, které porazily ve třech setech Andreu Lorenzovou s Magdalenou Černou, sestrou olympijského medailisty Josefa Dostála. Třetí místo získaly s velkým přehledem nadějné sestry Pavelkovy, které porazily 2:0 na sety Veroniku Kleiblovou s Jaroslavou Marcelovou.

Nezapadli ani další zástupci Beachklubu Ládví. Obrovskou pochvalu za předvedené výkony a poděkování za skvělou reprezentaci našeho klubu si bezesporu zaslouží naši trenéři mládeže Anička Křížová, Eliška Žambochová, Martin Mach a Michal Dvořáček, zapomenout ale nesmíme ani na juniorky Markétu Hořovskou, Elišku Čítkovou a Nikolu Kmochovou, které do hlavní fáze postoupily z úspěšné páteční kvalifikace.

Turnaj se uskutečnil díky partnerství Městské části Prahy 8, Magistrátu Hl. města Prahy, skupiny ČEZ, Národní sportovní agentury, Českého volejbalového svazu, AutoBond Group, hotelu Stubnerhof a společností Sonos. Odysseus, Unilever.