Den sportu a zdraví

Ve spolupráci s Městskou částí Prahy 8, Státním zdravotním ústavem, organizací pro studenty medicíny Ifmsa.cz, organizací pro seniory Mezi námi, o.p.s. a sdružení osob se získaným poškozením mozku Cerebrum, z.s. oslavíme v Beachklubu Ládví 6. dubna Mezinárodní dny sportu a zdraví.

V posledních letech, kdy se lidstvo stále více oddává vymoženostem doby, jako jsou umělá inteligence, mobilní telefony, počítače a všudypřítomná robotizace se stále více stává sport důležitou a nezbytnou součásti péče o zdraví. Možná i právě proto najdeme v kalendáři tyto dva dny přímo za sebou (6. a 7. 4.) s označením Mezinárodních dnů.

„Nápad na uspořádání akce Den zdraví a sportu v Beachklubu Ládví vznikl zcela spontánně, při sestavování kalendáře akcí našeho klubu. Po tradičním a širokou veřejností oblíbeném Taťka festu, bychom ze dne sportu a zdraví chtěli vybudovat novou tradici,“ osvětlují vznik celé akce členky organizačního týmu a dodávají: “Tak, jak rychle vznikl prvotní nápad se následně rychle zrodila i spolupráce s našimi dlouholetými partnery Městskou částí Praha 8 a organizací pro studenty medicíny Ifmsa. Nově se do projektů našeho klubu zapojuje i Státní zdravotní ústav, se kterým chystáme spolupráci i na letních příměstských táborech.“

Den sportu a zdraví v Beachklubu Ládví začíná psát svou historii v sobotu 6. dubna 2024, kdy od 10:00 hodin do 16:00 hodin může široká veřejnost navštívit sportovní areál Beachklub Ládví a ZCELA ZDARMA využít všechny níže vyjmenované aktivity. Den zdraví a sportu si návštěvníci mohou zpříjemnit vnitřním i venkovním posezením v naší restauraci, která nabízí široký výběr teplých a studených nápojů a rozmanitým denním i stálým menu. Děti mají možnost zaskákat si na obří trampolíně a vydovádět se na lanové opičí dráze.

PROGRAM DNE SPORTU A ZDRAVÍ

SPORT:

Ukázky cvičení rodičů s dětmi – velká tělocvična (modrá budova)

  • 10:30 – 11:00 Cvičení s dětmi 1-2 roky
  • 11:15 – 11:45 Cvičení s dětmi 7-12 měsíců
  • 12:00 – 12:30 Cvičení s dětmi  3-6 měsíců 

 

Ukázky lekcí jógy pro zdravá záda, pilates, rehabilitační jógy – cvičební sál nad restaurací

  • 9:15 – 9:45  Cvičení pro seniory – cvičební sál nad restaurací
  • 10:40 – 11:20 Rehabilitační jóga
  • 11:30 – 12:10 Pilates pro zdravá záda
  • 13:45 – 14:30 Přednáška psychohygiena

 

Pražská junior beach liga – velká nafukovací hala

„Špunti na písku“ turnaj minižactva v plážové házené – malá nafukovací hala

Mezigenerační dílny – aktivity pro seniory (stanové centrum)

ZDRAVÍ – stanové centrum (parkoviště) :

Měření tlaku + měření BMI

Komplexní analýza zdraví, měření cukrů, vitamínů, minerálů a tuků v krvi

Nutriční poradenství 

Medvídkova nemocnice (určeno dětem-odbourání strachu z lékařů, operací atd.)

Základy první pomoci a život ohrožujících stavů na figuríně dítěte a dospělého s AED

Prevence poranění mozku

Dentální a osobní hygiena

Pravidelný pohyb

Prevence bolesti zad

Prevence poruch spánku – zdravý spánek

Prevence prokrastinace – trávení volného času

Pohybová aktivita při sedavém způsobu života (obruče, míče a jiné pomůcky k pohybu a rehabilitaci)

Prevence onemocnění z klíšťat

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.