Vydařený X. ročník Taťka Festu

Nedělní odpoledne 17. září 2023 patřilo v multifunkčním sportovním areálu rodinám s dětmi a oblíbenému Taťkafestu. Krásné počasí babího léta na akci přilákalo rodiny z Městské části Prahy 8, ale i širokého okolí.

Účast byla úžasná,“ pochvalovali si po skončení akce organizátoři v čele s Petrou Šmídovou a Jaroslavem Falcem, kteří akci přímo na místě koordinovali. „Velké návštěvnosti určitě pomohlo krásné počasí, nemalou zásluhu na ni mají ale i naši partneři, bez kterých bychom akci tohoto typu pořádat nemohli,“ s vděkem dodávají.

V rámci zábavného odpoledne se na celkem 17 stanovištích z čehož hned 10 bylo soutěžních, předvedla dětmi oblíbená ukázka vozů městské policie a hasičů Prahy 8, nechybělo ani popelářské vozidlo firmy IPODEC – Čisté město a.s..

Velkou pozornost především z řad tatínků upoutalo představení a zkušební jízdy elektromobilů KIA a Toyota, které speciálně pro Taťkafest zapůjčila společnost AUTOBOND Group a.s.. Obrovský zájem vyvolal také trenažér dopravních nehod, který na akci zapůjčila Generali Česká Pojišťovna.

Chybět nesmělo ani malování na obličej a sportovní aktivity a soutěže, na kterých se podílel beachvolejbalový oddíl Beachklubu Ládví, Parkourpraha G P F C, Tenis Ládví, Pražský svaz házené a oba házenkářské kluby Sokola Kobylisy a organizace Stream of Dance, která tancem upoutala pozornost nejedné malé slečny.

Smyslem celého Taťkafestu je nejen zábava, ale i seznámení dětí a rodičů s projekty, které jim mohou v životě pomoci. Jedním takovým je Medvídkova nemocnice, jejíž cílem je, aby se děti nebály lékařů a nechodily k nim nešťastní či dokonce plačící. Společnou hrou se zástupci IFMSA Česká republika, z.s. a jejich zdravotním medvídkem se děti dozvěděly, jak některá lékařská vyšetření vypadají, a že se jich bát rozhodně nemusí.

Dalším, vlastně už tradičním účastníkem akcí v Beachklubu Ládví je Obecně prospěšná společnost MEZI NÁMI šířící myšlenku mezigeneračního setkávání, jejíž hlavním cílem je pravidelné, plánované propojování generace seniorů, dětí a lidí v produktivním věku, na základě jejich vnitřní motivace, v místní komunitě s cílem objevování, poznávání, obohacování a vzájemné úcty.

Na jubilejním 10. ročníku Taťkafestu nechybělo ani dobré jídlo a pití místní restaurace. Odpoledne konané pod Záštitou starosty Prahy 8 panem Ondřejem Grosem zakončilo společné opékání špekáčků, které byly pro děti připraveny za odměnu při splnění úkolů na všech deseti soutěžních stanovištích. Vstupné na akci bylo stejně jako v uplynulých letech zdarma.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.