Jak důležité je pro nás zdraví?

 Po letech bezstarostné hojnosti přišlo období, kdy se zdraví a imunita probírá častěji než dříve. Zdraví si začínáme vážit. Pandemie koronaviru nám ukázala, jak nevyzpytatelná je budoucnost.  Zvýšení naší obranyschopnosti se zdá být do budoucna jeden z nejdůležitějších úkolů našich životů.  

Prevence aneb neřešme zdraví za pět minut dvanáct

Valná většina Čechů řadí na pomyslném žebříčku hodnot zdraví na první nebo druhé místo vedle rodiny.  Zároveň, i když je zdraví pro Čechy často nejdůležitější věcí v životě, aktivní péči o něj věnujeme jen velmi málo volného času. Často máme pocit, že to na nás nezáleží, že se nás naše zdraví netýká. Problémy řešíme, až když nastanou a prevenci se věnujeme velmi málo. Osobně si myslím, že všichni víme celkem dobře, co je a co není pro naše zdraví dobré, ale chybí nám vůle a disciplína měnit zažité vzorce.

Pohled olympionika

Já osobně jsem si prošel kariérou vrcholového sportovce, byl jsem 2x na olympiádě a vyhrával závody světového poháru ve snowboardcrossu. Díky tomu jsem se setkal s největšími odborníky z různých směrů, kteří mi pomáhali. Řešil jsem různé potíže pohybového aparátu, vnitřních orgánů, ale i koncentraci a soustředění. Nakonec je úplně jedno, jestli se připravujeme na olympijské hry nebo jen nechceme chytit coronavirus. Čím jsme starší, tím více nám prostě dochází, že pokud chceme sportovat a kvalitně žít i v důchodu, tak musíme žít kvalitně už dneska.

Beachklub Ládví jako součást vašeho zdravého životního stylu

Beachklub Ládví chce být součástí vašeho zdravého životního stylu. Svět je plný nabídek, jak zlepšit zdraví, posílit imunitu a snížit stres. My s vámi chceme sdílet vyzkoušené metody, kurzy, návyky a doplňky stravy, které nám pomohly nebo pomáhají. Chceme společně s vámi objevovat nové cesty, které jsou funkční a hlavně chceme dát dohromady odborníky, kterým se dá věřit, že z nás netahají jen peníze. Rádi bychom pracovali na prevenci tak, abychom k doktorům chodili méně nebo možná vůbec.

Naše vize

Nejsem ani lékař ani vědec, ale baví mě zkoušet a hledat různé směry. Sbírám informace a ukládám si je na základě vlastních prožitých zkušeností v takovém formátu, kterému každý porozumí. Vlastní zkušenost je zcela zásadní. Jen ta nám ukáže, na co se můžeme spolehnout. To, co jsme sami viděli, cítili nebo zažili nám prostě nikdo nevezme ani nevymluví. Zdraví je komplexní stav a dá se ovlivňovat celou řadou činností a přístupů. Něco máme do vínku dáno geneticky a něco se možná ovlivnit nedá. My chceme pracovat na tom, co se ovlivnit dát. Na základě vlastních zkušeností jsem si rozdělil věci, které můžu dělat, abych žil zdravě, do tří pilířů.

  1. Zdravý pohyb
  2. Zdravé jídlo a pití
  3. Zdravý odpočinek a mysl

Projděte si sami, co jsme pro vás připravili, zkoušejte, objevujte, hledejte co zrovna vy potřebujete a hlavně v sobě najděte vůli a disciplínu měnit zažité vzorce. Držím vám palce

Michal Novotný

Michal Novotný

Předseda Beachklubu Ládví, dvojnásobný účastník Olympijských her

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.