Halové mistrovství ČR do 18 let

Po roční pauze se do Beachklubu Ládví vrátil vrcholový juniorský beachvolejbal. V
termínu od 8. do 10. března 2024 zde proběhlo halové mistrovství republiky pro hráče
a hráčky do 18 let.

Loňská sezóna přinesla českému beachvolejbalu titul mistrů světa a jednoznačně prokázala
oblibu beachvolejbalu v České republice. Není divu, že se tento sport snaží prosadit i mimo
letní období. Beachklub Ládví, který má za sebou více než patnáct let zkušeností s
pořádáním špičkových českých i mezinárodních turnajů, se letos opět ujal organizace
Halového mistrovství pro chlapce a dívky do 18 let. Turnaj přivítal 30 párů v každé kategorii.

Mužské finále pro sebe ve dvou setech rozhodli Votava s Pavluskem, kteří porazili Koutného
s Zimmermanem. Třetí místo získali Kudrnovský s Koupšetem. V dívčím finále zvítězila
odchovankyně Beachklubu Ládví Amálie Ebertová s Lucií Knoblochovou, které ve finále
porazily Cyroňovou se Studenou. Třetí skončily Šebová s Kinterovou.

„Je skvělé, že naši mladí talenti dostanou možnost střetnout se s nejlepšími v republice a posbírat
cenné herní zkušenosti,“ říká Martin Václavík, šéftrenér Beachklubu Ládví. Jeho svěřenkyně
Aneta Voborníková s Nikol Kmochovou skončily nakonec 13 a Markéta Hořovská s Eliškou
Čítkovskou 17.

Medaile hráčům a hráčkám předali Jan Štorek, předseda komise pro sport a grantovou
politiku Městské části Praha 8, Vít Mařík, gestor beachvolejbalu ve výboru Českého
volejbalového svazu a Jan Herget z pořádajícího Beachklubu Ládví.