Halové mistrovství ČR je u konce. Jak se vedlo týmům Beachklubu Ládví?

HMČR U 18 - Beachklub Ládví

Během víkendu 11. – 12. března 2023 hostil Beachklub Ládví ve svých prostorách Halové mistrovství České republiky kategorie U18, do kterého se přihlásilo celkem 24 chlapeckých a 33 dívčích beachvolejbalových dvojic.

V dívčí kategorii za náš klub bojovaly Lucie Fibírová s Amélie Maivald (Beachclub Strahov, z.s.)  svěřenkyně trenéra Rostislava Vorálka, které nakonec obsadily konečné 13. místo.

„HMČR v kategorii U18 bylo velmi dobře obsazeno. Účastnila se ho prakticky celá česká špička. Z pohledu našich hráček bylo hlavním cílem ověření si současné výkonnosti v porovnání s ostatními týmy. Turnaj jsme brali především jako součást dlouhodobější přípravy,“ zhodnotil výkon svých svěřenkyň trenér Vorálek.

Na divokou kartu byly nominovány naděje Nikola Kmochová s Anetou Voborníkovou a Eliška Čítková s Markétou Hořovskou, ty se dlouhodobě připravují pod trenérským vedením Martina Václavíka, kterého pro hráčské povinnosti tentokrát ve funkci kouče zastoupil další z trenérů Beachklubu Ládví Martin Mach: „Rád bych oba dívčí páry pochválil za předvedenou hru a nasazaní, se kterým do každého zápasu šly a nic nevzdaly. Určitě to pro ně byla velká škola, ze které si odnesly hromadu zkušeností. Určitě poznaly i to, kde jsou jejich slabé stránky a teď zapracují nejen na zvýšení hráčského sebevědomí, ale i na zlepšení některých z herních činností, které by případně mohly zúročit na letním Mistrovství ČR.“

Nikola Kmochová s Anetou Voborníkovou nakonec obsadily konečné sdílené 13. místo a Eliška Čítková s Markétou Hořovskou 17. místo. 

HMČR - SK Hamr Záběhlice

Završením celé pořadatelské šňůry Halového mistrovství České republiky 2023 byl turnaj dospělých, který hostil areál SK Hamr – Záběhlice. Také zde měl Beachklub Ládví svá žhavá želízka. 

Kategorii žen za Beachklub Ládví zastupovala dvojice hráček Anna Křížová s Klárou Selicharovou, které po sobotní vítězné vlně skončily v konkurenci 23 týmů na konečném 5. místě.

Anna Křížová: „Jsem vděčná, že jsem se Halového mistrovství ČR mohla účastnit a moc děkuji svojí spoluhráčce Klárce Selicharové, že mě dotáhla k 5. místu na tomto turnaji.“

V mužské kategorii naše žlutočerné barvy mezi 26 týmy hájil Martin Václavík se spoluhráčem Dominikem Samcem z SK HAMR, z.s., kteří nakonec získali celkové 9.místo.

Martin Václavík: “Naše účast na halovém MČR se mi nehodnotí takhle krátce po turnaji dobře, protože po prvním suverénně vyhraném zápase jsme převedli ještě lepší výkon proti našemu druhému reprezentačnímu páru a teď už i halovým mistrům ČR, kde jsme prohráli 22:24,19:21. Pak bohužel přišel zápas blbec, kde jsme smolně prohráli v infarktovém tiebreaku 21:23, a tak jsme turnaj zakončili za branou čtvrtfinále.”

Za Halovým mistrovstvím ČR 2023 zavíráme bránu, ale ještě předtím bychom chtěli poděkovat všem zástupcům Beachklubu Ládví za reprezentaci našeho klubu, bylo krásné sledovat, jak jste bojovali a snažili se krom zkušeností získat i co možná nejlepšího umístění.

Poděkování si bezesporu zaslouží i celý organizační tým kategorie U18, všichni rozhodčí i pomocníci. Zapomenout však nesmíme ani na zaměstnance naší restaurace, kteří se celý víkend starali o opravdu velké množství účastníků a fanoušků námi pořádané kategorie U18.

Skvělé fotky pro nás nafotil pak Jan Votava. Děkujeme.

Fotogalerii ze soboty najdete ZDE.

Fotogalerii z neděle najdete ZDE. 

V žádném případě nesmíme zapomenout na naše partnery, bez kterých by pořádání celorepublikové akce nebylo vůbec snadné. Děkujeme společnostem Homeland.cz, Tarsio Medical, M&E květiny, y*oursport a Ekofrukt.

Výsledky zápasů kategorie U18 najdete v článku ZDE. 

Konečné pořadí všech párů:

Dívky U18 – Beachklub Ládví 

Chlapci U18 – Beachklub Ládví 

Ženy – SK Hamr – Záběhlice 

Muži – SK Hamr – Záběhlice 

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.