Hráči a hráčky Beachklubu Ládví oceněni na slavnostním zakončení Beachligy 2022/2023

V prvním turnaji, který se odehrál v neděli 30. dubna na BVŠP – Domynu Praha zazářily v ženské kategorii U18 stříbrné Ela Dušková s Berenikou Kužílkovou a bronzové Viktorie Hamáčková s Emou Pavelkovou (Beachvolejbalová škola Praha). Dobré výkony předvedly na sdíleném 5.-6. místě i Johana Vaculová s Kateřinou Gilovou.

Další turnaje jsou na programu již tento víkend. V Záběhlicích budou naše barvy hájit v kategorii U20 Beáta Voděracká s Terezou Gálik. Na Pankráci bude mít Beachklub Ládví zastoupení hned pěti dvojic v ženské kategorii U16. Na BVŠP – Mikulovka se představí v kategorii U14 Marie Antošová s Kristýnou Majerovou. Sobotní domácí turnaj kategorie U10 ve žluto-černých barvách odehrají Julie Faberová s Annou Valtrovou a Kateřina Slavětínská s Veronikou Maxovou.

Ještě, než se Letní Beachliga rozjede na plné obrátky podíváme se, jak Zimní sezónu hodnotili trenéři Martin Václavík, Hanka Pospíchalová a Martin Mach.

Martin Václavík: „Letošní ročník zimní Beachligy hodnotím velmi pozitivně. Oproti předchozím 2 ročníkům, které přerušoval a omezoval covid se letošní ročník uskutečnil celý, a to bylo velice znát. Každým turnajem úroveň stoupala a bylo vidět, že každý měsíc hráči ušli obrovský kus cesty.

Velice mě také těší fakt, že jsme měli hráče a hračky v každé kategorii, a byli jsme konkurenceschopní všem ostatním areálům. V některých kategoriích jsme se dokonce dostali na první příčky celkového hodnocení a v kategorii U10 jsme přebírali ocenění.

Chtěl bych všechny hráče a hračky, kteří se turnajů účastnili pochválit za předvedené výkony a držím jim palce teď v jarní části Beachligy.“

Hanka Pospíchalová: „Zimní sezona se myslím velice povedla. Jsem ráda, že všichni moji svěřenci celý rok makali na 100 % a jejich výkony se neustále zlepšovali a zlepšují.  Výsledky jsou viditelné mnoha medailemi, které se houpou na krku zástupcům našeho klubu. V kategorii U14, U16 jsme měli velké množství týmů a také jsme sesbírali na každém turnaji několik medailí, ale i nemedailových dobrých umístění, kterých si také cením. Sezona měla neustálý vzestup a herní činnosti jednotlivce, ale i herní týmový projev se neustále zlepšoval. Trénink od tréninku, turnaj od turnaje byl vidět velký progres a jsem ráda, že většina holek i kluků nevynechala skoro žádný turnaj. Beachvolejal se pro ně stal prioritou!! Už nemají výmluvy „alá návštva u babičky, sázení stromků na chalupě atd.“, a toho si cením.

Chtěla jsem zvlášť hodnotit každý herní pár, ale nebudu. Během sezony došlo díky zranění a nemocem i k promíchání herních párů a ukázalo se, že si umíme jako tým vypomoci a hrát i s jinou spoluhráčkou/spoluhráčem. Ale ráda bych opravu všem dala velkou pochvalu a dík za celou sezonu!!! Myslím si, že velkým plusem je náš super kolektiv, který na tréninku máme. Vznikla zde velká přátelství, která nejsou už jen na písku, a to je myslím bonus nad rámec medailových úspěchů. Jsem ráda za všechny, kteří u mě jsou a díky nim se těším vždy na další trénink. Plán, který jsem si jako trenér na začátku sezony pro holky a kluky dala jsme splnili. Ale stále je na čem pracovat a zlepšovat. Těším se na další naše tréninky, mnoho úspěchů a společnou beachovou cestu, která nás čeká.“

Martin Mach: „Hodnocení zimní sezony je z mého pohledu určitě pozitivní. Musím pochválit všechny mé svěřence, jdeme krůček po krůčku a zlepšujeme se. Samozřejmě, se ale musím hodnocením pozastavit u Monči s Kačkou, které v kategorii U14 prokázaly, že jsou jedny z nejlepších v Praze a právem na slavnostním zakončení Pražské Junior Beachligy 2022/23 získaly tituly nejlepší hráčky kategorie a borce ligy k čemuž jim ještě jednou gratuluji.

Toto ocenění je samozřejmě zasloužené a skvělé, ale neméně důležitý je fakt, že holky zabojovaly i v kategorii U16, kde se ukázalo, že volejbalově jsou na tom dobře, nicméně na zápasy pod tlakem nemají ještě hlavu, to znamená, že pokud se dostaly pod tlak, tak většinou podlehly. Samozřejmě i to je dobrá zkušenost do příští sezony. Jsem rád, že holky turnajů odehrály opravdu hodně, protože každá herní zkušenost je posouvá dál. Už se těším se na to, jak budou vypadat jejich letní výkony v kategorii U16.“

 

Celou fotogalerii ze slavnostního vyhlášení od fotografa JANA VOTAVY najdete ZDE.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.