Obhájí favorizovaní olympionici Perušič se Schweinerem beachvolejbalový titul?

V pražském Beachklubu Ládví se v neděli rozhodne o mistrovských titulech v plážovém volejbalu. V mužské kategorii jsou jasnými favority olympionici Ondřej Perušič a David Schweiner. Mezi ženami budou o zlato bojovat při neúčasti Slukové s Hermannovou dvojice Štochlová, Williams s druhou reprezentační dvojicí Kubíčková, Kvapilová.  Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý program pod názvem Taťka fest. Vstupné je zdarma.

O víkendu 3.–5. září se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční Uniqa Mistrovství České republiky v plážovém volejbalu. Startovní listina je nabitá českými esy. Nechybí nejlépe umístěné páry letošního Beach Prague Open – vítězové Ondřej Perušič a David Schweiner a „MK duo“ – Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová, které skončily páté. V ženské kategorii zabojují o další cenný kov také stříbrné medailistky z premiérového Brno Beach Open Martina Williams a Marie Sára Štochlová. Na mistrovském turnaji si naopak nezahraje Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.

Turnaj odstartuje v páteční poledne, semifinálové a finálové zápasy ženské i mužské kategorie se odehrají v neděli.  Finálové zápasy začínají v 15.30 a budou v přímém přenosu na TV Nova Sport 2. Ondřej Perušič láká fanoušky, aby přišli přímo na Ládví: „Předpověď počasí na víkend vypadá dobře, takže věřím, že diváci vytvoří výbornou kulisu a my obhájíme titul mistrů České republiky.“ Martina Williams se těší, že zopakuje finálovou účast z turnaje světové série v Brně: „Poslední 3 týdny Česko žilo beachvolejbalem. Věřím, že po dvou turnajích světové série v Praze a v Brně se nám konečně povede vyhrát.“

Turnaj bude mít bohatý doprovodný program. Neděle pak bude věnována dětem. Po roční pauze proběhne ve spolupráci s městskou částí Praha 8 další ročník Taťka festu – zábavného odpoledne nejen pro tatínky s dětmi. Připravena budou stanoviště s policií, dobrovolnými hasiči, záchrannou službou, parkourem, judem, beachvolejbalem nebo lasergame. Pro děti jsou připravené soutěžní kartičky.  Za splněné úkoly získají zmrzlinu a buřt na opékání. V krátké době se na kurtech znovu objeví nejlepší čeští volejbalisté, takže o skvělou podívanou nebude nouze. Určitě bude zajímavé, že ten samý den a ve stejném areálu se utkají i přihlášené týmy do plážového volejbalu v rámci tradiční akce Sportuje celá Praha 8, kterou městská část pořádá pro veřejnost. A klání na kurtech doplní i program Taťka festu, takže v neděli bude v Beachklubu Ládví skvělý sportovně-zábavný den. A navíc je vstup zdarma,“ láká na sportovní neděli starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Ve spolupráci s nadačním fondem Českého rozhlasu dojde k setkání olympioniků Perušiče a Schweinera se seniory v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Gabriela Drastichová, ředitelka nadačního fondu Českého rozhlasu dodává: „Kluci jsou velký sympaťáci a moc se těším na jejich povídání se seniory. Uvidíme, jestli dorazí i Ondrův dědeček, stříbrný medailista z Tokia.“

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.