Druhá rekonstrukce vytápění hal ukončena

Ještě před koncem zimní sezóny prošlo vytápění nafukovacích hal Beachklubu Ládví již druhou rekonstrukcí.

Proč tomu tak je, a co druhá rekonstrukce přinese jsme se zeptali ředitele areálu Jardy Falce…

Na přelomu roku se pro náš klub situace s energiemi dostala na krizovou hranici přežití. Museli jsme situaci rychle zvážit. Jediným rychlým a schůdným řešením byla výměnu plynového hořáku za hořák na LTO (lehký topný olej). Nechali jsme si spočítat výkon a objednali hořák s největším výkonem, který byl k dispozici. Bohužel realita 2 ledových únorových týdnů ukázala, že výkon nestačí. Přeci jenom se jedná o jednu z největších nafukovacích hal v Česku. Začali jsme proto pátrat, zda v Česku nenajdeme výkonnější hořák. To se po pár týdnech povedlo a v pondělí došlo k výměně.

Výměna hořáku asi nebyla jen otázkou sehnat ho. Co všechno bylo potřeba ještě udělat?

To určitě ne, až ve chvíli, kdy jsme měli hořák objednaný a věděli jsme, jaký přesně máme typ, mohla začít příprava přestavby. Museli jsme upravit celou kotelnu, odmontovat původní zařízení, zvětšit příruby a předělat ovládání kotelny.

Jaký rozdíl v teplotě v halách tedy výměna hořáku bude představovat?

Povedlo se nám sehnat nový hořák s dvojnásobným výkonem oproti stávajícímu.Pro lepší představu to znamená, že v tuto chvíli ve velké hale cirkuluje o 10 stupňů vyšší teplota vzduchu než v hale malé, kde i v době mrazů byla příjemná sportovní teplota (rozdíl mezi teplotami v halách se v mrazech pohyboval kolem 8 stupňů). 

 Zvažovali jste i jiné varianty vytápění přetlakových nafukovacích hal?

Ano, nechávali jsme si udělat několik propočtů na alternativní vytápění. Ve hře byly podzemní vrty a tepelná čerpadla, přičemž ta jsou i nadále v našem hledáčku, a to pro případ, že by přeci jen nestačilo stávající vytápění a bylo potřeba ohřev vzduchu ještě podpořit.

Přechodem na vytápění LTO nevznikl problém jen s nedostatečnou výhřevností, ale znamená to také určitě i více práce s objednávkami a dovozem paliva. Co vše teplu v halách předchází?

Předchází tomu především velké propočty, kdy musíme kalkulovat nejen s tím, že od objednání u dodavatele trvá dovoz přibližně 2 dny, ale také s tím, že je celková spotřeba odvislá od hodinového provozu a obsazenosti hal. U každé haly máme 1000 l nádrž na topný olej, ty musíme dvakrát až třikrát týdně dočerpávat. Následně pak vedeme evidenci spotřeby a posíláme hlášení pro celní zprávu. Topení plynem bylo podstatně jednodušší.

 Nepřemýšlíte tedy o návratu k vytápění plynem?

Návrat k plynovému vytápění je vzhledem k dnešním cenám stále mimo naše možnosti.

 Rádi bychom se za problémy spojené s vytápěním především velké haly ještě jednou všem našim klientům omluvili. Věříme, že teď už bude vše v pořádku a budeme si společně užívat pohodu a radost z beachvolejbalu. 

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.