V pražském Beachklubu Ládví se představila juniorská beachvolejbalová špička

O posledním květnovém víkendu se v pražském Beachklubu Ládví představila juniorská špička Národní tour. Vítězi se stali Filip Rydval s Davidem Westphalem z Beachvolejbalové školy Praha a Beachklubu Strahov. Dívčí turnaj vyhrály Kateřina s Annou Pavelkovými z SVBC.

Celkově se do turnaje přihlásilo 36 dívčích a 22 chlapeckých dvojic. Poprvé si českou Národní tour vyzkoušela slovenská dvojice Danis Lapoš s Martinem Bielkou ze slovenského OZ Šport Žilina a obsadila dělené páté místo.

Z páteční dívčí kvalifikace, které se účastnilo 18 dvojic, postoupilo do sobotní hlavní soutěže 6 párů. Do nedělního finálového dne pak postoupilo 8 týmů do čtvrtfinálových utkání. Chlapecké kvalifikace se účastnilo celkem 14 dvojic a do nedělní hlavní soutěže postoupilo 6 družstev a dvě družstva lucky looser losem kvůli odhláškám z hlavní soutěže. Nedělní hlavní soutěže se pak účastnilo celkem 16 dvojic.

První místo obsadily Kateřina Pavelková s Annou Pavelkovou z SVBC. Druhá a třetí příčka patřila Tělocvičné jednotě Sokol Brno I, konkrétně dvojicím Kristýna Koblížková s Terezou Lajkebovou a Alžbětě Tomášové s Klárou Selicharovou.

Mužskou část soutěže obsadili Filip Rydval s Davidem Westphalem z Beachvolejbalové školy Praha a Beachklubu Strahov, na druhém místě se umístili liberečtí Tomáš Červa s Jakubem Tesárkem a na bronzové příčce skončili Ondřej Kuliš s Teodorem Schinkem trénující v Beachvolejbalové škole Praha.

Dvojice hájící barvy Beachklubu Ládví Matěj Muzikant s Václavem Kurkou (BC Strahov) skončili na děleném 13. místě. V dívčí části turnaje z domácích dvojic nejlépe dopadly Laura Kubištová s Rozálií Mrázovou na děleném 7. místě, Vendula Ebertová s Nicol Selicharovou pak na děleném 13. místě. Hráčky hrající žákovské turnaje Amálie Ebertová s Agátou Duškovou obsadily na Ládví dělené 17. místo a po vypadnutí z hlavní soutěže vyhrály nedělní turnaj v pražském Beachklubu Pankrác.

Turnaj byl finančně podporován magistrátem hlavního města Prahy.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.