Waber s Ježkem a Svozilová s Neuschaeferovou zvítězili v Českém poháru v plážovém volejbalu v Praze na Ládví

První letošní double gender turnaj Českého poháru v plážovém volejbalu se za slunečného počasí konal v pražském Beachklubu Ládví a divákům nabídl atraktivní utkání s mezinárodní účastí. Vítězi se v mužské kategorii stali Adam Waber s Matyášem Ježkem, když ve finále porazili slovenskou dvojici Nemec, Petruf 2:0 na sety. Ženskou kategorii ovládly Markéta Svozilová a Kylie Neuschaeferová, na druhém místě se umístily Andrea Lorenzová s Julií Honzovičovou. S počtem 88 týmů se český pohár na Ládví stal největším turnajem letošní beachvolejbalové sezóny.

Do mužského finále se probojovali Matyáš Ježek a Adam Waber a slovenský pár Luboš Nemec s Adrianem Petrufem. Ve dvou setech 21:16 a 21:10 si zlatou medaili odnáší český pár Ježek / Waber. „Turnaj byl fenomenální, tady se nám vždycky daří,“ okomentovali vítězové své vítězství. Velmi dlouhé utkání o 3. místo rozhodl tiebreak 25:23 (hraje se do 15 bodů), který vyhráli František Knobloch s Lukášem Kittelem. Čtvrté místo obsadili Davidové Lenc a Westphal. Barvy domácího beachklubu hájilo hned několik párů. Nejlépe dopadli Martin Václavík, šéftrenér Beachklubu Ládví, který s Dominikem Samcem skončil na 9. místě. V hlavní soutěži se také představili Matěj Muzikant s Michalem Dvořáčkem, kteří skončili na děleném 25. místě.

V ženské kategorii se vítězkami staly Markéta Svozilová a Kylie Neuschaeferová, když ve finále porazily Andreu Lorenzovou s Julií Honzovičovou 21:18 a 21:16. „Hrály jsme spolu poprvé, takže vítězství je až nad naše očekávání,“ přiznaly vítězky své překvapení z prvního místa. O bronzovou medaili bojovaly nasazené turnajové jedničky Magdalena Dostálová s Terezou Francovou a slovenský pár Barbora Tokošová s Evou Elekovou. Strhující zápas musel rozhodnout až tiebreak, který lépe zvládl český pár Dostálová / Francová. Domácí hráčka Anna Křížová s Lucií Šauerovou skončila těsně před branami čtvrtfinále a umístila se na děleném 7. místě.

Jednalo se o první double gender turnaj letošní sezóny, které jsou mezi hráči velmi oblíbené, což dokazuje i velmi vysoká účast. Celkem se turnaje účastnilo 88 párů z Česka, Slovenska a Jihoafrické Republiky“, říká Matěj Brnka, ředitel turnaje a dodává „díky velikosti a možnostem areálu Beachklubu Ládví se v letošním roce ucházíme o pořadatelství Mistrovství České republiky, které proběhne na začátku září“. Novinkou bylo, že všechna nedělní semifinálová a finálová utkání mohli beachvolejbaloví příznivci sledovat online na volej.tv.

Beachklub Ládví v letošním roce slaví 15 let od svého vzniku. „Praha 8 již tradičně žije sportem, městská část jej podporuje celý rok. V Beachklubu už celá léta hostí největší beachvolejbalové turnaje, ale co považuji osobně za nejvíc přínosné, sportují a trénují zde stovky dětí nejen z osmičky“, říká starosta Prahy 8 Ondřej Gross a radní pro sport Jana Solomonová doplňuje: „v letošním roce Praha 8 rozdělila 14 milionu na sport děti a mládeže“.

Velké poděkování patří všem pomocníkům, kteří se na turnaji podíleli a partnerům: Český Volejbal, UNIQA, Skupina ČEZ, Tarsio Medical, Brick, Městská část Praha 8, hlavní město Praha