Objevte
novou saunu
na Praze 8 a udělejte něco pro svoji imunitu

Saunování je ideální pro zlepšování imunity a má pozitivní účinky pro zdraví vašeho těla i duše. Suchý a horký vzduch je typický pro klasickou finskou saunu. Jednu takovou mále i u nás v Beachklubu Ládví. Přijďte vyzkoušet zázrak umělé horečky a podpořte svou imunitu i psychickou pohodu.

Účinky saunování

Vlivem horkého vzduchu se lidské tělo postupně prohřívá – od vrchní části pokožky po hluboké podkoží. Nakonec se díky proudění krve zvýší teplota celého vnitřního organismu. Pro trénování cévního systému a srdce je důležité, že se působením tepla roztahují cévy a stoupá tepová frekvence, protože se organismus snaží rozehnat okysličenou krev do celého těla.

Proti škodlivým bakteriím a virům pomáhá zvýšená produkce bílých krvinek a imunoglobinu A, který v těle vydrží i několik dní po saunování. Aby ho organismus měl dostupný neustále v dostatečné míře, je důležité návštěvu sauny pravidelně opakovat, nejlépe jednou až dvakrát týdně.

Při vysokých teplotách se také deaktivuje většina virů. Při působení tepla po dobu půl hodiny dochází k eliminaci biologické aktivity všech virových částic. Protože horký vzduch vdechujeme, ničí i ty viry, které už se uchytily na sliznicích dýchacích cest.

Regenerace svalů i duševní odpočinek

Odpočinek je stejně důležitý jako trénink. Pokud se budete po sportovním výkonu saunovat i pouhých deset minut, vaše svaly vám zaručeně poděkují. I tato chvilka v horkém vzduchu totiž významně přispívá k regeneraci svalstva a přípravě organismu na opětovné vypětí.

Saunování je příznivé i pro vaši psychiku. Díky tomu, že v sauně se celé tělo zklidní a odpočine si, má pak více energie. To mu pomůže být odolnější vůči vnějším vlivům nejen po fyzické stránce, ale i po té duševní.


Rezervujte saunu online zde!
Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.