Jak na správné a zdravé saunování?

Pravidelné saunování příznivě působí na fyzické i psychické zdraví. V Beachklubu Ládví si můžete odpočinout ve finské sauně s teplotou 90–95 °C a obrovským panoramatickým oknem. Krom využití MultiSport karty vám mohou s financováním saunování pomoci i zdravotní pojišťovny.

Víte, jak se správně a zdravě saunovat?

Prvním krokem je správná příprava. Před saunováním je vhodné se osprchovat a důkladně osušit. Tím odstraníte mastnotu pokožky, která by mohla oddálit proces pocení.

Druhým krokem je fáze ohřátí. První saunování by mělo trvat 8–12 minut. Nenavštěvujete-li finskou saunu pravidelně, anebo jste v ní poprvé, měli byste začít s kratší dobou ohřátí.

Poté nastává fáze ochlazení. Ke zdravému shlazení během saunováních procedur se nejčastěji využívají ochlazovací bazénky či sprchy. Před vstupem do vody se nejprve projděte na čerstvém vzduchu, abyste zchladili vzduch v plicích a rozproudili krev v končetinách. Po několika minutách se ponořte do studené vody, kde dosáhnete rychlého ochlazení. Nechcete-li tělo vystavit tak prudkému zchlazení, můžete zvolit ochlazovací sprchu.

Relaxace – odpočinek. Ať už celý cyklus saunování aplikujete jednou, dvakrát či třikrát, nikdy nevynechávejte po ochlazení těla finální odpočinek. Saunovou zónu neopouštějte, dokud vaše tělo zcela nevychladne a krevní oběh se nevrátí do normálu.

Rezervovat si saunu můžete ZDE. 

Řada zdravotních pojišťoven poskytuje svým klientům roční příspěvek z fondu prevence na regeneraci a otužování v sauně.

Víte, o co si můžete zažádat?

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) – O příspěvek 1000 Kč za rok mohou zažádat všichni dospělí ve věku 18–65 let, kteří v posledních dvou letech absolvovali některé z preventivních screeningových vyšetření. Aktivní dárci krve po předložení potvrzení alespoň jednoho odběru mohou čerpat 2000 Kč, neaktivní pak 500 Kč. Společnou podmínkou je pak nutnost předložit pojišťovně žádost do 15. 12. 2023 a nemít dluh na pojistném.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) – Příspěvek až do výše 6000 Kč za rok mohou čerpat dárci krve a kostní dřeně. Pro získání příspěvku je třeba doložit doklady v celkové hodnotě minimálně 1 500 Kč, ne starší než 3 měsíce. O příspěvek mohou klienti žádat až do konce roku 2023.

Vojenská zdravotní pojišťovna (VOZP) – Dospělí mají nárok na roční příspěvek 500 Kč na regeneraci v sauně, děti do 18 let na 1000 Kč. Žádost je třeba podat do 31. 12. 2023 a přiložené doklady o úhradě nesmí být starší než 3 měsíce.

RBP – zdravotní pojišťovna – Příspěvek až do výše 700 Kč ročně mohou čerpat všechny věkové kategorie a skupiny pojištěnců. Pro děti je možné čerpání příspěvku od věku 3 let. Pojišťovna přispívá na saunování v období leden–duben a září–prosinec. Žádost je třeba podat do 18. prosince 2023 a doložené doklady nesmí být starší než 3 měsíce.

Otevření Beachklubu Ládví od 19.4.

Od pondělí 19.4. spouštíme:

✅ tréninky pro dospělé
✅  pronájmy kurtů
✅  dětské kroužky

❌ sprchy a šatny uzavřeny

Dle nařízení vlády může být na kurtu 6 dvojic v dostatečné vzdálenosti. V případě, že nemáte na kurtu trenéra, který bude rozestupy hlídat, prosíme o dodržování rozestupů mezi dvojicemi.

K návštěvě Beachklubu Ládví je nutné být členemNaši snahou je ochránit všechny sportovce proti nákaze nemocí Covid-19. Z tohoto důvodu je nutné mít při návštěvě negativní antigenní test (nebo PCR) ne starší než 5 dní.